Forum COUNTRYMUSIC.PL Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
ROZMOWA Z GABRYSIĄ MYCIELSKĄ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum COUNTRYMUSIC.PL Strona Główna -> Country Music - POLSKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cowboykash
Szeryf
Szeryf



Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 5766
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Otwock i Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:14, 07 Sie 2019    Temat postu: ROZMOWA Z GABRYSIĄ MYCIELSKĄ


Fot. Maciej Grzegorek

Rozmowa z Gabrysią Mycielską

countrymusic.pl:
Miło Cię widzieć Gabi z powrotem na scenie countrowej po dłuższej przerwie. Co się z Tobą działo w tym czasie?

Gabrysia Mycielska:
Długo by opowiadać Smile
Opuściłam na chwilę scenę country, choć to wcale nie znaczy, że nie byłam aktywna muzycznie. Zaangażowałam się w coverowy projekt Gabustic, w którym mogłam sprawdzić się w różnych gatunkach muzycznych, takich jak jazz, pop-rock czy blues. W międzyczasie nagrałam też dwie piosenki, w tym jedną autorską napisaną specjalnie na święta Bożego Narodzenia.

countrymusic.pl:
Co skłoniło Cię do powrotu?

Gabrysia Mycielska:
Sądzę, że na mój powrót złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim tęsknota za tym stylem muzycznym, który jest niewątpliwie bardzo bliski mojemu sercu. Czasem śmieję się, że w poprzednim życiu musiałam biegać po prerii gdzieś na Dzikim Zachodzie. Muzykę country charakteryzują piękne melodie i szczere, życiowe teksty, których ja oczekuję w piosenkach. Niestety w dzisiejszej muzyce jest ich coraz mniej.
Grono moich słuchaczy także zadawało pytania, kiedy znów będzie można mnie usłyszeć w repertuarze country ? To zmobilizowało mnie, aby podjąć kroki w kierunku mojego nowego countrowego projektu. Dzięki temu mam teraz zupełnie nowy zespół.

countrymusic.pl:
Czy przedstawisz nam w takim razie skład nowego zespołu i powiesz o nim kilka słów ?

Gabrysia Mycielska:
Na perkusji gra Grzegorz Szelewa, doświadczony muzyk, znany ze współpracy z Lonstar Band, Colorado Band, George Hamilton, Normalsi, KGBand, Reda Music, Naked Root itd.
Basista- Bartek Lewandowski, swoje wszechstronne muzyczne doświadczenie zdobywał grając m.in. w zespole Ich Troje, KG Band czy z Grażyną Łobaszewską i Piotrem Bukartykiem. Obecnie realizuje się grając w Teatrze Muzycznym w Łodzi w znanej rock-operze "Jesus Christ Superstar". Swoją drogą, wszystkim odwiedzającym Łódź, gorąco polecam ten spektakl.
Nikodem Sikorski- pianista, aranżer, producent- to wybitny i utalentowany, młody muzyk, studiujący kompozycję i aranżację na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Na gitarze elektrycznej gra Kuba Niedziałek, muzyk z rockowym zacięciem, który wspólpracuje z zespołem KG Band i współtworzy autorski zespół Karuzella.
Na gitarze akustycznej usłyszycie Kubę Dudka- kompozytora, aranżera, absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z zespołami Solution, Sin Trinity czy Rabel Babel.
Oto właśnie mój muzyczny Dream Team, czyli wybuchowa mieszanka talentu, doświadczenia i młodości Smile

countrymusic.pl:
Kiedy w takim razie, będziemy mogli posłuchać i zobaczyć Was na żywo?

Gabrysia Mycielska:
Pierwszy inauguracyjny koncert zagramy 17 sierpnia w Jeleniej Górze, w corocznej imprezie z cyklu Country pod Śnieżką. Serdecznie zapraszamy! Zdradzę w tajemnicy, że jest moc!!!

countrymusic.pl:
Jakie piosenki usłyszymy na koncercie?

Gabrysia Mycielska:
Na pewno te, do których mam ogromny sentyment. Nie zabraknie utworu Trishy Yearwood, który wykonałam w programie X-Factor. Będę chciała przypomnieć swoje autorskie piosenki oraz zaprezentować nowe, które jakiś czas leżały w szufladzie. Materiał jest dynamiczny, energetyczny, w którym każdy powinien znaleźć coś, co mu w duszy gra.

countrymusic.pl:
Czy zmieniły się Twoje inspiracje muzyczne?

Gabrysia Mycielska:
Raczej jestem wierna w tej kwestii Smile Choć doszło kilku nowych, młodych artystów, którzy ze smakiem łączą country z innymi gatunkami muzycznymi, nadając tej muzyce bardziej nowoczesne brzmienie. Nadal słucham Carolyn Dawn Johnson, Faith Hill, Trishy Yearwood, Carrie Underwood, Mirandy Lambert. Jeśli chodzi o męskich wykonawców jest to m.in. Sturgil Simpson, Chris Stapleton, Tim McGraw. To taki mój ulubiony TOP artystów, którzy wprawiają mnie w dobry nastrój Smile

countrymusic.pl:
Jakie plany na przyszłość?

Gabrysia Mycielska:
Z pewnością czeka nas praca nad autorskimi utworami, które bedziemy chcieli jak najszybciej zaprezentować podczas koncertów. Kto wie, może uda się nagrać płytę? W okresie jesienno- zimowym planujemy „trasę” po klubach muzycznych a w przyszłym roku koncerty plenerowe na największych imprezach countrowych w Polsce… i może nie tylko, ale ciiii… nie chcę zapeszać… Przy okazji jeszcze raz zapraszam 17 sierpnia do Jeleniej Góry.

countrymusic.pl:
Zatem do usłyszenia i zobaczenia już niebawem  Dziękujemy za rozmowę.

Gabrysia Mycielska:
Dziękuję .



Ostatnio zmieniony przez Cowboykash dnia Śro 13:21, 07 Sie 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum COUNTRYMUSIC.PL Strona Główna -> Country Music - POLSKA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island